III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Informacje
Lokalizacja
Małopolskie
Kraków
ul. Sławkowska 20
Zobacz na mapie
Dane kontaktowe
Telefon: 12 422 12 91
Strona www: https://www.iiiplo.k...
Profil FB: https://www.facebook...


Ocena: 0

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie to szkoła, która oferuje swoim uczniom coś więcej niż tylko planowe przygotowanie do szkoły średniej i studiów. Szkoła średnia to czas dojrzewania. W tym okresie młodzi ludzie zawierają przyjaźnie na całe życie i często po raz pierwszy zakochują się na poważnie. Uczą się też życia i stają się dorośli. Licealiści mają dopiero 18 lat, liczba umowna, ale w tym wieku kształtują opinie o świecie, ludziach, polityce, wierze i innych bardzo ważnych sprawach, które pojawiają się w dorosłym życiu.

Szkoła średnia to miejsce, gdzie młodzi ludzie kształtują i rozwijają swoją ciekawość świata. Jeśli nie nauczą się wcześniej, jak samodzielnie zdobywać wiedzę, to późniejsze studia mogą być dla nich szokiem. Studiowanie polega na samodzielnym zdobywaniu wiedzy. Taką atmosferę powinny wprowadzić szkoły średnie - nie tylko uczyć faktów, ale także rozwijać u uczniów umiejętność samodzielnego poszukiwania wartościowych informacji.

Nauczyciele w trzecim prywatnym liceum w Krakowie to pedagodzy, którzy od dawna pracują w szkołach. Przekazują wiedzę w nowoczesny i kreatywny sposób. Starają się dawać przykład i wpajać wartości takie jak tolerancja, szacunek i pomoc innym.

Tworzone są klasy o profilach: humanistycznym, prawniczym, biologicznym i matematycznym (w tym matematyka rozszerzona, język polski i język angielski). Dzięki temu uczniowie mogą wybrać najlepsze kursy przygotowawcze do matury. Niezależnie od tego, czy po maturze studiuje się psychologię, kierunek techniczny czy prawo, uczniowie mają szansę zdać egzamin wstępny z doskonałym wynikiem. W tym prywatnym liceum uczniowie uczą się godzić naukę z rozrywką, czas wolny ze skupieniem i łapanie chwili z poważnym myśleniem o przyszłości.

Trzecie prywatne liceum w Krakowie pozwala wszystkim uczniom bez przeszkód rozwijać swoje pasje oraz kształtować osobowość i charakter. Liczy się nie tylko nauka, ale także czas wolny. Szkoła uczy uczniów planowania czasu tak, aby mieli czas na realizowanie swoich pasji i aby nie kolidowało to z nauką do matury.

Wyświetleń: 114
Komentarze